O nas

Potrzebujesz pomocy?

Nie zwlekaj, umów się na wizytę już teraz!
Naszych pacjentów i ich opiekunów przyjmuje lekarz weterynarynarii Marek Leończak – zapraszamy do przychodni dla zwierząt na ulicy Hipokratesa 40 w Łomży (wejście do budynku usytuowane od ul. Szosy Zambrowskiej).

Przychodnia dla zwierząt w Łomży

piesek

O zawodzie weterynarza

Weterynarz to zawód dla ludzi z pasją. Weterynarz kocha zwierzęta, ale jednocześnie potrafi zachować do nich i do ich leczenia pewien dystans, musi mieć dobrą pamięć, w trudnych sytuacjach powinien posiadać sztukę obłaskawiania nawet najgroźniejszych zwierząt.

Powinien też myśleć logicznie, być spostrzegawczy i dokładny, a także szybko i trafnie podejmować decyzje. Powinien także lubić i umieć się nieustannie uczyć – to niezbędna cecha w tym zawodzie, a posiadanie solidnych podstaw i zainteresowań z zakresu nauk biologicznych jest konieczne.

Weterynarz kieruje się zasadą główną: przez zdrowie zwierząt do zdrowia człowieka.

Przyrzeczenie Lekarza Weterynarii

„Jako lekarz weterynarii przyrzekam, że w zgodzie z mym powołaniem, w trakcie pełnienia obowiązków zawodowych będę postępował sumiennie i zgodnie z aktualną wiedzą weterynaryjną, strzegł godności zawodu, przyczyniał się w miarę możliwości do postępu nauk weterynaryjnych, a także wykonywał obowiązki wynikające z przepisów prawa oraz zasad Kodeksu Etyki Lekarza Weterynarii.”